Trasy rowerowe Lipowiec i Jaśliska

Trasy rowerowe w Beskidzie Niskim


Trudno jest opisać wszystkie trasy w okolicach Lipowca i Jaślisk. Większość przejechaliśmy rowerem, część jest póki co zaplanowana na mapie i pewnie jeszcze powstaną nowe. Wyjeżdżając z Lipowca lub Jaślisk dojeżdżamy do większości okolicznych polskich i słowackich miejscowości, szczytów, atrakcji turystycznych. Planując wycieczkę staramy się przygotować ciekawą pętlę, aby w ciągu jednej wycieczki nie jechać dwa razy tą samą trasą.

Bez względu na poziom trudności czy czas trwania wycieczki będziemy starać się pokazać Wam magię Beskidu Niskiego z perspektywy roweru. Zobaczycie piękne miejsca, niesamowite widoki i unikatową przyrodę. Odwiedzimy też stare miejscowości, miejsca historyczne i religijne, takie coraz bardziej znane, ale też coraz bardziej zapomniane. Z powodu bardzo małej liczby turystów na szlakach poczujecie się wolni i może nawet trochę samotni. Nasza okolica w dziwny sposób łączy w sobie ciszę, spokój i pewną dzikość.

Planując trasy i prowadząc wycieczki korzystamy z map papierowych, systemu i urządzeń GPS oraz aplikacji wspomagających nawigację i turystykę (Locus Map, Mapy.cz, Komoot).

Poniższa mapka pokazuje szacunkowy zasięg naszych rowerów elektrycznych przy założeniu zrobienia pętli czyli startu z i powrotu do Lipowca/Jaślisk. Oczywiście dotarcie do wymaganego punktu zależy od długości i nachylenia trasy, podłoża i wykorzystania wspomagania. Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwe jest wydłużenie wycieczki oraz dowóz i odbiór rowerów i rowerzystów z innych wybranych miejsc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie nas znaleźć?


Aktywny Lipowiec
Lipowiec 2
38-485 Jaśliska
tel. +48 509 947 770
tel. +48 512 123 915

aktywny@lipowiec.pl

 

Partnerzy:


 

KTM Logo

 

KTM Logo

 

KTM Logo

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.